استفاده از توییتر برای دیجیتال مارکتینگ

با توجه به ماهیت توییتر، این پرسش برای بسیاری از فعالان حوزه مارکتینگ دغدغه بوده است. ممکن است ایجاد و مدیریت اکانت در شبکه اجتماعی برای تبلیغات و مارکتینگ یک برند، دردسرهایی داشته باشد. اما نمی‌توانیم منکر ارزش آن شویم. چراکه رسانه‌های اجتماعی می‌توانند بتر مناسبی برای افزایش آگاهی از برند، ارتباط با مشتریان و معرفی و تبلیغ خدمات و محصولات باشند. البته اگر درست و اصولی استفاده شوند.

استفاده از توییتر برای دیجیتال مارکتینگ

استفاده از توییتر برای دیجیتال مارکتینگ

مثل هر پلتفرم دیگری، بازاریابی در توییتر مستلزم طراحی استراتژی ذرست است. شما باید بدانید که چه تکنیک‌هایی اثربخش و کدام‌یک اتلاف وقت هستند.

توییتر و توسعه کسب‌ و کارها و رابطه بین آن ها

ساختن یک پروفایل حرفه‌ای

پروفایل شما در این شبکه اجتماعی هویت برندتان است. تصویر نمایه آن باید نشان‌دهنده هویت بصری کسب‌وکارتان باشد. می‌توانید از تصویر لوگو کسب‌وکارتان استفاده کنید. تصویر شما موجب می‌شود که افراد هرجای دیگری آن را ببینند شما را به خاطر بیاورند. به همین دلیل بهتر است از همان تصویر پروفایلی استفاده کنید که در سایر پلتفرم‌های اجتماعی استفاده کرده‌اید. نام شما باید بسیار ساده باشد. طوری که مردم بتوانند آن را به خاطر بسپارند. از به کار بردن اسامی غیرملموس برای پروفایل کسب‌وکارتان خودداری کنید. هویت شما باید آشکار باشد تا بتوانید تعامل مناسبی با مشتریان خود داشته باشید.

نوشتن یک بیو مناسب

نوشتن بیوگرافی در پروفایل یکی از بهترین راه‌ها برای معرفی خودتان است. توییتر این امکان را به شما می‌دهد که از 160 حرف در بیو خود استفاده کنید.

اجازه دهید مخاطب با شما درگیر شود

اگر دنبال‌کننده‌های شما با کسب‌وکار و محتوایی که در توییتر تولید می‌کنید درگیر نباشند، آن‌ها فقط یک عدد ساده هستند. شما باید با آن‌ها تعامل داشته باشید. نتیجه یک تحقیق نشان داده که مخاطبان دوست دارند وقتی برای یک برند، نظری می‌نویسند، ظرف مدت یک ساعت پاسخ خود را دریافت کنند. اما آن‌ها گاهی تا چندین ساعت جواب مخاطب را نمی‌دهند. این تاخیر موجب از دست دادن دنبال‌کنندگان خواهد شد.

محتوای خلاقانه تولید کنید

اگر کمی خلاق باشید، توییتر بستر مناسبی برای جلب توجه مخاطبان‌تان است. اقدامات CTA یا CALL TO ACTION را فراموش نکنید. برای مثال از کاربران بخواهید شما را دنبال کنند. یا محتوای خود را به وب‌سایتتان ارجاع دهید. یا چیزی بنویسید که آن‌ها مجبور به بازدید از وبسایت یا اینستاگرام‌تان شوند. از ارسال مطالب بی‌ربط خودداری کنید چون فالوورهای خود را از دست خواهید داد.

دلایل اهمیت توییتر

سرعت توییتر

توییتر بسیار سریع است. اگر شما مطلبی را در این پلتفرم منتشر کنید، دنبال‌کننده‌های شما آن را می‌بینند. اگر دنبال‌کننده‌های شما محتوایتان را لایک یا در اصطلاح خود توییتر، فیو (fave) کنند، دنبال‌کننده‌های آنان نیز آن را می‌بینند. اگر این محتوا توسط آن‌ها بازنشر یا (retweet) شود، افراد بیشتری آن را خواهند دید. این سرعت توییتر یکی از پارامترهایی است که آن را بین کاربرانش محبوب کرده است.

رابط کاربری مناسب

رابط کاربری یا UI مخفف user interface می‌باشد. عامل UI بستر تعامل سیستم با کاربر است. ابزاری که به ما امکان کاربری از یک سیستم را می‌دهد را رابط کاربری می‌گویند. در مورد توییتر، این شبکه اجتماعی بر روی بسترهای متفاوتی قابل دریافت است. اگر یک وبسایت بر روی ابزارهای متفاوت امکان استفاده را در اختیار کاربر قرار ندهد، به زودی محبوبیت خود را از دست خواهد داد. رابط کاربری انواع مختلفی دارد:

نرم‌افزار

توییتر این امکان را به شما می‌دهد که با استفاده از هرکدام از ابزارهای بالا به استفاده از آن بپردازید. می‌توانید نرم‌افزار اختصاصی آن را روی تلفن هوشمندتان نصب کنید و از آن استفاده کنید. می‌توانید از نسخه وب آن روی دسکتاپ استفاده کنید. این ابزارها از نظر طراحی و طرز استفاده با یکدیگر تفاوتی ندارند. به همین دلیل کار با همه آنها بسیار ساده است.

سنجش نظرات مردم

البته این موضوع ارتباط مستقیمی با کسانی دارد که شما آنها را دنبال میکنید. طبیعتا هیچکس دوست ندارد کسانی را که با او مخالف‌اند دنبال کند. اما توییتر این امکان را به شما میدهد که از نظرات دیگران درمورد یک موضوع خاص آگاه شوید. البته این خطر هم وجود دارد که نظرات نادرست را بخوانید و روی شما تاثیر بگذارد. اما این که امکان خواندن تمام نقطه نظرات را درمورد یک موضوع خاص یا اصلا یک برند دارید، بسیار هیجان‌انگیز است.