بررسی روش هایی به منظور افزایش میزان نصب اپلیکیشن طراحی شده
بررسی روش هایی به منظور افزایش میزان نصب اپلیکیشن طراحی شده

بررسی روش هایی به منظور افزایش میزان نصب اپلیکیشن طراحی شده، مهمترین نکته این است که مخاطبان خود را بشناسید و اپلیکیشنی در جهت رفع نیازهای مخاطبان یا سرگرم کردن آنها بسازید که کیفیت بالایی داشته باشد و فقط به کسب درآمد از اینترنت فکر نکنبد. سپس به راحتی می‌توانید اپلیکیشن خود را معرفی کنید و به تعداد بالایی از نصب برسید زیرا محصول باکیفیت که رضایت مخاطب را هدف قرار دهد همیشه مورد توجه قرار می‌گیرد. فقط کافی است اصولی قدم بردارید و صبر داشته باشید. در این مطلب ما به شما تعدادی از روش ها و راهکارهایی را آموزش خواهیم داد که به شما در دیده شدن و نصب اپلیکیشن کمک می کند. با ما همراه باشید.

آپدیت مداوم اپلیکیشن و رفع باگ ها

مهمترین کاری که باید انجام دهید آپدیت مدام اپلیکیشن است؛ زیرا مهمترین هدف شما باید رضایت مخاطبان باشد. بسیاری از افراد نیز به دنبال اپلیکیشن‌هایی هستند که همواره آپدیت ارائه می‌کنند و بهبود می‌یابند. پس اگر سعی کنید مستمر اپ خود را آپدیت کنید و در هر به روزرسانی نواقص قبلی را رفع کنید، امکانات جدیدی به آن بیفزایید یا نسخه جدید را بهبود بخشید قدم بزرگی در جذب مخاطب برداشته‌اید.

تشویق کاربران به دادن امتیاز و نظر برای اپلیکیشن

اینکه کاربران در اپ استورها به اپلیکیشن شما امتیاز خوبی بدهند یا کامنت‌های مثبتی بگذارند باعث می‌شود در رتبه‌بندی جایگاه بهتری کسب کنید. جایگاه بهتر نیز باعث می‌شود بیشتر دیده شوید. پس باید سعی کنید مخاطبان خود را به دادن امتیاز و نظر ترغیب کنید.

البته مهم است که این نظرات مثبت باشند. پس باید اپلیکیشن خوبی طراحی کنید. تعامل خوبی با مخاطبان داشته باشید و از آنها درخواست کنید به شما امتیاز دهند یا برای شما کامنت بگذارند.

تبلیغات

تبلیغات یکی دیگر از راه‌های افزایش نصب اپلیکیشن است. البته برای این روش باید بیشتر هزینه کنید ولی زمانی که به رشد مناسبی رسیدید باید به تبلیغات نیز فکر کنید. اما چه روش‌های تبلیغاتی برای افزایش نصب اپلیکیشن مناسب است؟

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی بهترین گزینه به نظر می‌رسد. اینستاگرام و تلگرام شبکه‌هایی با مخاطبان بسیار بالا هستند. در این شبکه‌ها امکان فیلتر مخاطبان نیز وجود دارد. به علاوه امکان قرار دادن لینک دانلود مستقیم یا حتی فایل برای دانلود در تلگرام امکان پذیر است و همین امر دانلود را بسیار راحت می‌کند و می‌تواند تا حد بسیار زیادی باعث افزایش نصب اپلیکیشن شود.

تبلیغات در وب سایت‌های مختلف

تبلیغات در وب سایت‌های مختلف نیز امکان پذیر است. این تبلیغ می‌تواند به صورت نقد و بررسی اپلیکیشن در قالب یک مقاله و لینک به صفحه دانلود اپلیکیشن باشد یا به صورت تبلیغات بنری! هرچقدر وب سایت میزبان مخاطبان بیشتری داشته باشد احتمال دانلود بیشتر خواهد بود.

تبلیغات درون برنامه ای

تبلیغات درون برنامه‌ای را خود استورها اجرا می‌کنند. در واقع تبلیغات شما برای افراد هنگام استفاده از اپ‌های رایگان نمایش داده می‌شود. البته این نوع تبلیغات زیاد مورد پسند مخاطبان نیست. ولی برخی تبلیغات را بر اساس نصب اپلیکیشن تضمین می‌کنند که نوع دوم می‌تواند گزینه بهتری باشد.

پوش نوتیفیکیشن

پوش نوتیفیکیشن یک روش تبلیغات جدید و نسبتا ارزان است. و با هزینه‌ای نه چندان زیاد می‌توانید به تعداد زیادی از مخاطبان شاید در حد چند میلیون تبلیغات بفرستید. البته این روش بر اساس نصب نیس و تضمینی بر اساس افزایش نصب اپلیکیشن ندارد ولی ارزان است.